Kredi Kartından Nakit Avans Çekme

Popüler Yazılar

Bankalar verdikleri kredi kartları üzerinden nakit avans seçeneğini müşterilerine sunuyor. Böylece kredi kartınızdan sadece pos cihazları üzerinden çekim yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Nakite ihtiyaç duyduğunuz dönemlerde kredi kartınızdan nakit para çekebilirsiniz. Böylelikle sanki bir alışveriş yapmışsınız gibi kredi kartınızın içerisinden para çekmiş oluyorsunuz.

Pek çok bankanın kredi kartının içerisinde bu özellik mevcut. Eğer kredi kartınızdan nakit avans çekme ihtiyacınız varsa bunu ancak kredi kartınızın izin verdiği ölçülerde yapabilirsiniz. Ziraat Bankası öğrencilere verdiği banka ve kredi kartı birleşik olarak verilen kartlarda kredi kartı limitini 500 TL olarak belirliyor. 500 TL’lik bir harcama limitiniz olmasına rağmen kredi kartınızdan nakit olarak çekebileceğiniz tutar bu paranın tamamı değil. Bu kredi kartından ancak 100 TL nakit olarak çekim yapabilirsiniz. Böylelikle bankalar kredi kartlarının tamamiyle nakit için kullanılmasının önüne geçmiş oluyorlar.

Eğer kredi kartından nakit avans çekmek istiyorsanız bankanızın herhangi bir atmsine giderek kartlı giriş yaptıktan sonra nakit avans seçeneğine tıklamalısınız. Ekranda size belirtilen maksimum limitin üstünde olmadan yazdığınız değeri bankamatik size nakit olarak verecektir. Bu işlem banka kartlarından yapılan işlem ile karıştırılabilir lakin kredi kartlarının içinde size ait bir para olmadığını bilmelisiniz. Bu işlem ile kısacası bankadan küçük çaplı birkaç tuş ile kredi çekme işlemi yapıyorsunuz. Sadece bu özellik sizlere kredi kartı üzerinden sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir