Ziraat Bankası Bankkart Genç Özellikleri ve Kullanımı

Yazılar

Devlet Bankası olan Ziraat Bankası’nın öğrenciler için tasarlamış olduğu ve içerisinde öğrencilere yönelik birçok faydalı özellik bulunan bankkart genci bu yazımızda inceliyoruz.

Ziraat Bankkart Genç Kartının Özellikleri

Kyk (Kredi Yurtlar Kurumu) burs veya kredisi alan öğrencilere otomatik olarak tanımlanan bu kart ile öğrencilik yıllarınızda para ihtiyaçlarınızı daha rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Genç Kart’ın öne çıkan en önemli özelliği Harçlık Avans özelliğidir. Hesabınızdaki bakiye bittiğinde Harçlık Avans limitiniz devreye girer ve alışverişlerinizde bu limitten hesabınızda para olmasa bile kullanabilirsiniz. Takip eden ayda burs veya krediniz yatınca Harçlık Avans harcamalarınız otomatik olarak tahsil edilir. Harçlık avansı dilerseniz kapatabilir istediğiniz zaman da geri açtırabilirsiniz.

Bankkart Gencin bir diğer özelliği de kredi kartı olarak kullanılabilmesidir. Ek bir kart çıkarmadan hem banka kartı hem de kredi kartı olarak hesabınızı kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra Bankkart Genç size aşağıdaki imkanları da sunacaktır.

  • Yurtiçi ve yurtdışında kullanım (ATM, alışveriş).
  • İnternet alışverişleri (3D).
  • Cep TL yükleme ve fatura ödeme.
  • Temassız ödeme.
  • Çeşitli işyerleri tarafından öğrencilere sunulan kampanyalardan yararlanma (indirim, taksit, bonus).
  • Hesap açılış ve işletim ücreti yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir